ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA ESSENS (ČR)


Investor: Essens (ČR)
Světelné řešení: A77 architekti a HELIO

Použitá svítidla: Coridor VU, Multiline 111 CC, Ramlux, Multiline C, Coridor U54

 

Essens - nové sídlo dynamicky se rozvíjející společnosti zabývající se prodejem kosmetiky. Návrh osvětlovací soustavy pro moderní atraktivní budovu vznikl v úzké spolupráci s architektonickou kanceláří A77 architekti. Vize náročného a na detaily zaměřeného majitele prověřila naši schopnost používat nová a inovativní řešení. Zejména složité kubistické sestavy vestavných bezrámečkových svítidel Coridor VU ve vnitřních prostorách byly skutečnou technickou i koncepční výzvou.

Budově dominuje vstupní prostor s tvarovými svítidly Multiline 111 CC, která spolu s lesklou podlahou vytváří působivé obrazové efekty a ve spojení s rozsáhlou vertikální květinovou stěnou zaručují jedinečnou atmosféru reprezentativních prostor společnosti.

V administrativní části jsou použita svítidla Ramlux ve dvou vertikálních rovinách, které umocňují velikost prostoru. V nejvyšším patře jsou ve společenské části umístěna svítidla Multiline 111 C mnoha velikostí a barev, korespondující s rozmanitou architekturou a celkovým futuristickým dojmem celé stavby. Ve skladových prostorách jsou použita svítidla Coridor U54, která spojují funkční vlastnosti s atraktivním designem a velmi malými nároky na údržbu.

Všechna svítidla jsou osazena LED zdroji poslední generace se svítivostí až 172lm/W a indexem barevného podání CCT80 s minimální životností 50 000 h. Samozřejmostí je použití stmívatelných předřadníků, které umožňují úpravu míry osvětlení v celém objektu a doplňují tak celkovou atmosféru prostor sídla této významné nadnárodní společnosti.